Sanal İşlemlerde Paykwik Kart

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

İnternetin gelişimiyle birlikte alışveriş de internete taşındı. Artık insanlar almak istedikleri ürünleri ilk olarak internette arar ve alır hale geldiler. Tabi ticaret olan yerde ödeme de olacaktır elbette. Bildiğiniz gibi internet üzerindeki ödemeler dijital ödemedir. Yani para yerine geçen değerler ve rakamlar ile ödeme yapılır. Bir çok elektronik ödeme yöntemi vardır. Bunlardan en ünlüleri tabi ki kredi kartı ile ödemedir. Ancak kredi kartının bazı zaafları var. Çünkü kart numarası, 3 haneli güvenlik kodu vs. başka şahısların eline geçme riski yüksek.

Ancak Paykwik Kart böyle değil. Çünkü Paykwik  kart 14 haneden oluşan bir pin numarasıdır ve tek kullanımlıktır. Kullanırsınız ve kartı atarsınız. Böyle olunca da Paykwik kart çok güvenli bir hale geliyor.

Sanal işlemlerde Paykwik kart nasıl kullanılır ?

Çok basit, paykasa kart geçen sitelerde, elinizdeki Paykwik kart bedeli kadar pin kodunu siteye girersiniz ve yüklü miktar kadar sitedeki hesabınıza para aktarılır.

Ucuz Paykwik

İnternet üzerinden oldukça fazla alışveriş yapan ve kredi kartlarına güvenmeyen kişiler için üretilmiş olan Paykwik Kart birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Ülkemizde de hızlı bir şekilde yaygınlaştığı görülen Paykwik , ön ödemeli bir sistem anlayışına sahip sanal bir karttır.

Paykwik İle Güvenli Online Alışveriş

Verilen şifre ile çalışan kartın herhangi bir şekilde güvenlik sorunu söz konusu değildir. Kredi kartlarında olduğu gibi kişisel veri depolama durumu olmamaktadır. Bu nedenle herhangi bir şekilde ifşa olma durumu yaşanmaz. Ayrıca ön ödemeli olmasından dolayı borçlanma durumu da olmamaktadır.

Paykwik Nereden Alınır?

Paykwik Kart kullanmak isteyen kişilerin internet sitelerine başvurmaları yeterli olacaktır. Ancak birçok internet sitesinde satılmakta olan Paykwik bulunmaktadır. Bazı sitelerde yaşanan dolandırıcılık olaylarından dolayı dikkatli olunmasında fayda vardır. Kaliteli ve güvenilir olan sitelerden alınması çok daha sağlıklı olacaktır. Sitede yer alan danışma hattıyla iletişime de geçilebilir. Güvenilirliğinden emin olunmayan sitelerden alınan ucuz Paykwik kartların ne durumda olduğu konusunda şüpheler olabilmektedir.

Paykwik Nasıl Kullanılır?

Paykwik alındıktan sonra verilen 16 haneli şifre sayesinde uygun internet sitelerinden alışverişe başlanabilir. Herhangi bir kişisel verinin kart alımının da ya da kullanımında verilmesine gerek yoktur. Bu nedenle hiçbir şekilde bilgi istenmesi söz konusu olmamaktadır. İstenilen ürünün alınma işlemi de saniyeler içinde gerçekleşmektedir. Kartın içinde bulunan Euro cinsinden tutarın bitmesi durumunda ise kart kullanımdan çıkmaktadır. Bu nedenle kart kullanımına devam etmek isteyenlerin bir kez daha farklı bir kart alması gerekmektedir.

Bunun dışında özel bir sistem ile oluşturulan şifrenin de dolandırıcılar tarafından çözümlenmesi olanaksız olarak görülmektedir. Kredi kartlarının çok kolay bir şekilde şifrelerinin kırılması gibi bir durum yaşanması söz konusu değildir. Kartın içinde bulunan tutarın ise nakit olarak da çekilebilmesi imkân dâhilindedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir